2019թ. մարտի 6-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղ այցելեցին «ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ «Տավուշ» մասնաճյուղի կառավարիչ Վանուշ Կարապետյանը և մի քանի աշխատակիցներ:
Այցելության նպատակն էր ԵՊՀ ԻՄ-ի տնտեսագիտության ֆակուլտետի «Տնտեսագիտության տեսություն», «Ֆինանսներ» մասնագիտությունների առկա և հեռակա ուսուցման համակարգերի ուսանողներին ծանոթացնել բանկում պրակտիկա անցնելու հնարավորություններին և բանկի ծրագրերին:
Հանդիպմանը ներկա էին Տնտեսագիտության ֆակուլտետի դեկանի պաշտոնակատար Գ.Ավետիսյանը, «Ֆինանսներ» կրթական ծրագրի պատասխանատու Ա.Սարիբեկյանը, ԵՊՀ ԻՄ-ի աշխատակիցներ և Տնտեսագիտության ֆակուլտետի նշված մասնագիտությունների տարբեր կուրսերի ուսանողներ:
Սեմինար-քննարկումը վարեց «ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ «Տավուշ» մասնաճյուղի կառավարիչ Վանուշ Կարապետյանը: Նա խոսեց նոր կրթաթոշակների քարտերի առավելությունների՝ մասնավորապես միջնորդավճարների և սպասարկման վճարի բացակայության մասին:
Պարոն Կարապետյանն ընդգծեց, որ «ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն ունի ամենաշատ բանկոմատները երկրի տարածքում, ինչը խոսում է բանկային ծառայություններից օգտվելու հարմարավետության մասին:
«Ֆինանսներ» կրթական ծրագրի պատասխանատու Ա.Սարիբեկյանն առաջարկեց, որ ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողներն անցնեն լրացուցիչ և վճարովի պրակտիկա «Տավուշ» մասնաճյուղում:
Սեմինարն անցավ ակտիվ քննարկումներով, և մասնակիցներն իրենց հետաքրքրող հարցերն ուղղեցին բանկի կառավարչին:
Ուսանողների հարցերից հետո ներկայացվեց «Գյուղատնտեսության ոլորտին տրամադրված վարկերի տոկոսադրույքների սուբսիդավորման» ծրագիրը, որի շրջանակներում տրամադրվում են վարկեր գյուղատնտեսական մթերքների արտադրության, վերամշակման և մթերման նպատակներով: Նշվեց, որ վարկերը տրամադրվում են ինչպես շրջանառու միջոցների համալրման կամ տնտեսության ընթացիկ ծախսերը հոգալու համար, այնպես էլ տնտեսության հիմնական միջոցների համալրման և հիմնական միջոցներում ներդրումներ կատարելու նպատակով:
Մասնաճյուղի կառավարիչը ուսանողներին խորհուրդ տվեց օգտվել “ACBA Mobile” բջջային հավելվածից, որը հնարավորություն է տալիս կառավարել հաշիվներն առանց բանկ այցելելու, ցանկացած վայրում, ցանկացած պահի` ունենալով միայն բջջային Android կամ iOS օպերացիոն համակարգով աշխատող հեռախոսներ, պլանշետներ (smartphone, tablet) և ինտերնետ հասանելիություն:

On March 6th, 2019, Vanush Karapetyan, manager of “Tavush” Branch of “ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK” CJSC and several employees visited YSU Ijevan Branch.
The meeting aimed to introduce the possibilities of taking internships in the banks as well as introduce the programs available to students enrolled in Full-time and Part-time training programs of “Theory of Economics”, “Finance” of the Faculty of Economics.
The meeting was attended by Acting Dean of the Faculty of Economics G. Avetisyan, responsible for “Finance” educational program A.Saribekyan, YSUIB representatives and students of different specialties.
The seminar was conducted by Vanush Karapetyan, manager of ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK CJSC Tavush Branch.
He particularly touched upon the benefits of new scholarship bank cards, in particular the absence of commission and service fees.
Mr. Karapetyan underlined that ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK CJSC has the largest number of ATMs in the country, which speaks of the convenience of banking services.
A.Saribekyan, responsible for “Finance” educational program, suggested that YSUIB students pass an additional and paid internship at “Tavush” Branch.
The seminar was in an engaging and interactive atmosphere.
The program “Subsidizing interest rates for agriculture loans” was presented, which provided loans for the production, processing and harvesting of agricultural products. It was noted that the loans were provided both for replenishment of working capital and for maintaining current expenses of the economy, as well as for investments.
The Branch manager advised the students to use “ACBA Mobile” application, which allows to manage accounts without visiting the bank, anywhere, at any time, having only mobile phones Android or iOS, tablets, smartphones and Internet access.