2018թ. դեկտեմբերի 12-ին IAB Բիզնեսի Միջազգային Ակադեմիայում ԵՊՀ ԻՄ-ի դասախոսների համար անցկացվեց «Բիզնես հմտություններ» թեմայով՝ դասընթացավարների վերապատրաստման դասընթաց, որին մասնակցում էին Տնտեսագիտության ֆակուլտետի դեկանի պաշտոնակատար, Ընդհանուր տնտեսագիտության ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.թ. Գայանե Ավետիսյանը, նույն ամբիոնի ասիստենտ Անժելա Ալեքսանյանը, դասախոսներ Հռիփսիմե Հայրապետյանը, Արփինե Եգանյանը և Մարիետտա Աթաբեկյանը, Ընդհանուր մաթեմատիկայի և բնագիտության ամբիոնի դասախոս Սլավիկ Ալավերդյանը:
IAB Բիզնեսի Միջազգային Ակադեմիայի տնօրեն Թամարա Հովհաննիսյանը ներկայացրեց «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» ընկերության «Երիտասարդների զարգացում» ծրագրի շրջանակներում նախատեսված «Բիզնես հմտություններ» դասընթացի կառուցվածքը, մոդուլները (Նախագծերի կառավարում, Ժամանակի կառավարում, Բանակցություններ, Բիզնես պլան, Ֆինանսների կառավարում, Վաճառքի հմտություններ), անհրաժեշտ դիդակտիկ և բաշխվող նյութերը, նախատեսված վարժությունները և խմբային աշխատանքները:
Այնուհետև նույն ակադեմիայի աշխատակից, «Սիներջի Հայաստան» ընկերության HR մենեջեր Աննա Կոնջորյանն անցկացրեց «Արդյունավետ դասավանդման հմտությունները» թեմայով դասընթաց:
Վերջում դասընթացի մասնակիցները ստացան հավաստագրեր:
Ս.թ. դեկտեմբերի 13-14-ին, ինչպես նաև 2019թ. հունվարին նշված դասընթացավարները կվարեն Տավուշի մարզի երիտասարդների համար «Երիտասարդների զարգացում» ծրագրի շրջանակներում նախատեսված դասընթացները:

On December 12th,2018, IAB International Academy of Business organized a workshop on “Business Skills” for YSU Ijevan Branch lecturers.
The workshop was attended by the Dean of the Faculty of Economics, Associate Professor of the Department of General Economics, Ph.D. Gayane Avetisyan, Assistant of the same Department Anzhela Aleksanyan, lecturers Hripsime Hayrapetyan, Arpine Yeganyan and Marieta Atabekyan, lecturer of the Department of General Mathematics and Natural Sciences Slavik Alaverdyan.
Director of IAB International Academy of BusinessTamara Hovhannisyan presented the structure, modules of “Business Skills” workshop (Project Management, Time Management, Negotiations, Business Plan, Financial Management, Sales Skills, etc.), the necessary didactic and distributed materials, exercises and group work, within the framework of “Coca-Cola Hellenic Bottling Company Armenia” “Youth Empowered”Program).
Then Anna Konjoryan, HR Manager of Synergy Armenia, an employee of the same academy, conducted a seminar on “Effective Teaching Skills”.
At the end of the seminar,the participants received certificates.
On December 13-14, as well as in January 2019, the trainers will conduct seminars for young people of Tavush region within the framework of “Youth Empowered”Program.