2019թ. մայիսի 3-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ տնօրենության հերթական նիստը՝ Ա. Վ. Ցուցուլյանի նախագահությամբ:
Տնօրենության նիստում ամփոփվեցին 2018-2019 ուսումնական տարվա II կիսամյակի առաջին ընթացիկ քննությունների և ստուգումների արդյունքները, որոնց մասին զեկուցեցին ֆակուլտետների դեկանների պաշտոնակատարները:
Հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետի դեկանի պաշտոնակատարը մասնավորապես նշեց, որ 2019թ. ապրիլի 8-13-ը ֆակուլտետում կայացած ընթացիկ քննություններին և ստուգումներին մասնակցել է 200 ուսանող (IV կուրսի 74 ուսանող հանձնել է ավարտական քննություններ): Ընթացիկ քննությունների միջին ցուցանիշը 3,10 է (3,88՝ անվճար ուսուցման համակարգում սովորողների շրջանում), ընթացիկ ստուգումների միջին ցուցանիշը 6,63 է (8,65՝ անվճար ուսուցման համակարգում սովորողների շրջանում):
Տնտեսագիտության ֆակուլտետի դեկանի պաշտոնակատարը նշեց, որ ֆակուլտետում ընթացիկ քննություններին և ստուգումներին մասնակցել է 74 ուսանող («Ֆինանսներ», «Տնտեսագիտություն»՝ 49 ուսանող, «Զբոսաշրջություն, «Սերվիս»՝ 25 ուսանող), իսկ IV կուրսի 33 ուսանող հանձնել է հանրագումարային քննություններ: Ընթացիկ քննությունների միջին ցուցանիշը 2,68 է (3,77՝ անվճար ուսուցման համակարգում սովորողների շրջանում), ընթացիկ ստուգումների միջին ցուցանիշը 5,92 է (7,83՝ անվճար ուսուցման համակարգում սովորողների շրջանում):
Կիրառական արվեստի ֆակուլտետում ընթացիկ քննություններին և ստուգումներին մասնակցել է 46 ուսանող, IV կուրսի 16 ուսանող հանձնել է ավարտական քննություններ: Ֆակուլտետում ընդհանուր առաջադիմությունը կազմել է 90,3% (անցյալ տարվա համեմատ աճել է մոտ 8%-ով): Գնահատման պրոցեսին մասնակցել են նաև ամբիոնների վարիչները:
Բնական գիտությունների ֆակուլտետում քննությունների արդյունքների հիման վրա արձանագրվել է այս և նախորդ տարվա առաջադիմության համեմատական հետևյալ պատկերը.
2017-18 ուստարի 2018-19 ուստարի
- «ԻԿՄ» I կուրս 88,8% 1. «ԻԿՄ» I կուրս 33%
- «ԻԿՄ» II կուրս 85,7% 2. «ԻԿՄ» II կուրս 51,6%
- «ԻԿՄ» III կուրս 84,5% 3. «ԻԿՄ» III կուրս 57,2%
- «ՔԿԳ» II կուրս 85,2% 4. «ՔԿԳ» II կուրս 82,6%
- «ՔԿԳ» III կուրս 90% 5. «ՔԿԳ» III կուրս 51,8%:
2018-2019 ուսումնական տարվա II կիսամյակի առաջին ընթացիկ քննությունների և ստուգումների արդյունքները տնօրենության նիստում գնահատվեցին բավարար:
Նիստի ընթացքում քննարկվեցին նաև 2018-19 ուստարվա II կիսամյակում (11.02.2019-03.04.2019) ուսանողների հաճախումներին վերաբերող և մի քանի ընթացիկ հարցեր, որոնց վերաբերյալ զեկույցներն ընդունվեցին ի գիտություն:

On May 3, 2019, YSU IJEVAN BRANCH hosted the regular Board Meeting, headed by YSUIB Acting Director A. V. Tsutsulyan.
On the agenda were the results of the first mid-term examinations of 2018-2019 academic year second semester, and the reports of the deans of the faculties.
Dean of the Faculty of Humanities, in particular, mentioned that on April 8-13,2019 200 students took a part in the first mid-term examinations and (74 fourth-year students passed the final exams). The average point of the mid-term examinations is 3.10 (3.88, among the students enrolled in a free education system), the average point of checks is 6.63 (8.65, among students enrolled in a free education system).
Acting Dean of the Faculty of Economics mentioned that 74 students (“Finance”, “Economics”, 49 students, “Tourism”, “Service”, 25 students) took a part in the mid-term examinations and 33 students of the fourth year passed the final exams. The average of the mid-term examinations is 2.68 (3.77, among the students enrolled in a free education system), the average point of checks is 5.92 (7.83, among the students enrolled in a free education system).
46 students of the Faculty of Applied Arts took a part in the mid-term examinations and tests and 16 students of the fourth year passed final exams. Overall progress in the faculty made 90.3% (an increase of about 8% compared to last year). Heads of Departments also participated in the assessment process.
Based on the results of the examinations in the Faculty of Natural Sciences, the following comparisons of this and previous year’s progress have been recorded:
2017-18 and 2018-19 academic year
- “Informatics and Applied Mathematics” I year8% 1. “Informatics and Applied Mathematics” I year 33%
- “Informatics and Applied Mathematics” II year 85,7% 2. “Informatics and Applied mathematics” II year – 51,6%
- “Informatics and Applied Mathematics” third year 84.5% 3. “Informatics and Applied Mathematics” III year – 57.2%
- “Cartography and Cadastre” II year 85,2% “Cartography and Cadastre” II year – 82,6%
- “Cartography and Cadastre” III year 90% 5. “Cartography and Cadastre” III year – 51.8%.
At the Board meeting, the results of the first mid-term and examinations of 2018-2019 academic year, second semester, were evaluated satisfactory.
The other item of discussion was the attendance of students during 2018-19 academic year, second semester(11.02.2019-03.04.2019) and several current issues on which the reports were taken into consideration.