Հարգելի՛ համալսարանականներ և հատկապես ուսանողներ, սիրով տեղեկացնում ենք, որ ԵՊՀ ԻՄ-ի պաշտոնական կայքէջի «Ուսանող» բաժնում տեղադրվել է «Ուսանողներին առնչվող իրավական ակտերի ժողովածու»-ն, որը կազմվել է Ուսումնամեթոդական վարչության կողմից:
Ժողովածուի նպատակն է բարձրացնել ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողների իրավագիտակցության մակարդակը, նրանց ծանոթացնել կրթության ոլորտը կարգավորող պետական և ներբուհական փաստաթղթերին, բուհի կառուցվածքին, ուսումնառության կանոններին, ուսանողների իրավունքներին և պարտականություններին, ուսումնական գործընթացի կազմակերպմանը, ներհամալսարանական կառույցներին և նրանց գործունեությանը:
Ժողովածուում ներկայացված են պետական և ներբուհական իրավական ակտերից ուսանողներին վերաբերող հատվածներ, տրված են հղումներ համապատասխան փաստաթղթերին:

Dear universitarians and especially students, we are pleased to inform that YSU Ijevan Branch official website, “Student” section has already a new page entitled “Collection of legal acts referring to students” compiled by YSUIB Educational-Methodological Department.
The collection aims to raise the level of legal awareness of YSUIB students, familiarize them to the state and university documents regulating the field of education, the structure of the university, the rules of learning, the rights and responsibilities of the students, the organization of the educational process, the interuniversity structures and its activities.
The collection encompasses sections from state and institutional legal acts referring to students, links to relevant documents.