2018թ. նոյեմբերի 29-ին Տնտեսագիտության ֆակուլտետի «Զբոսաշրջություն» մասնագիտության 2-րդ և «Սերվիս» մասնագիտության 3-րդ կուրսերի ուսանողները, Տուրիզմի կառավարման և մշակութաբանության ամբիոնի ասիստենտ Պավել Ասիլբեկյանի ու դասախոս Սվետա Սաֆարյանի ղեկավարությամբ, ճանաչողական այց կատարեցին «Բեստ Վեսթերն Փարադայս Փլաս Հոթել», Թուֆենկյան «Հին Դիլիջան» հյուրանոցային համալիրներ, ՀՀ կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոն:
Դիլիջան այցի նպատակն էր ծանոթանալ հյուրանոցներում մատուցվող ծառայություններին, հաճախորդների սպասարկմանը, ամրապնդել համալսարանում ստացած տեսական գիտելիքները և դրանք կիրառել պրակտիկայում:
Այցելության ծրագրում ընդգրկված էին «Բեստ Վեսթերն Փարադայս Փլաս Հոթել»-ը (ծանոթացում հյուրանոցի նախասրահին, հաճախորդների ընդունման կարգին, համարների և դրանց գների ներկայացմանը, հյուրանոցում մատուցվող հիմնական և լրացուցիչ ծառայությունների մատուցմանը), Թուֆենկյան «Հին Դիլիջան» հյուրանոցային համալիրը (ծանոթացում հաճախորդների ընդունման կարգին, համարների և դրանց գների ներկայացմանը, հյուրանոցում մատուցվող հիմնական և լրացուցիչ ծառայությունների մատուցմանը), ԿԲ-ի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնը (ծանոթացում բանկի պատմությանը, այցելություն թանգարան, որտեղ էքսկուրսավարը ուսանողներին ներկայացրեց հայկական դրամի, մետաղադրամների, պատմությունը):
Ուսանողներն այցելության ընթացքում ուսումնասիրեցին վերոնշյալ հյուրանոցային համալիրները, մենեջերներից ստացան իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները, գործնականորեն ամրապնդեցին իրենց ստացած տեսական գիտելիքները:
Այցելությունն ավարտվեց քննարկումով, որի ընթացքում ուսանողներն արտահայտեցին իրենց կարծիքները, ղեկավարներին ուղղեցին հարցեր և կատարեցին եզրակացություններ:

On November 29th, 2018, second-year students of “Tourism” and third-year students of “Service” of the Faculty of Economics headed by Pavel Asilbekyan, Assistant of Tourism Management and Culturology Department, and lecturer Sveta Safaryan, made a cognitive visit to “Best Western Paradise Plaza Hotel”, Tufenkian “Old Dilijan” hotel complex, Dilijan Training and Research Center of the Central Bank of Armenia.
The purpose of the visit was to get acquainted with hotel services, customer service, strengthen the theoretical knowledge acquired at the university and apply them in practice.
The visit program included “Best Western Paradise Plaza Hotel” (introduction to the hotel, customer service order, price list for accommodation services, basic and additional services provided at the hotel), Tufenkian “Old Dilijan” hotel complex (introduction to customer order, price list for accommodation services, basic and additional services provided at the hotel), CB Dilijan Training and Research Center (introduction to the history of the bank, visit to museum where the guide introduced the history of RA national currency, coins).
During the visit, the students studied the above-mentioned hotel complex, received answers from the managers, and practically reinforced their theoretical knowledge.
The visit ended with a discussion, the students expressed their opinion, addressed their questions and made conclusions.