Ավարտվեցին այս տարվա մասնագիտական կողմնորոշման զրույցները, առջևում դիմորդների փաստաթղթերի ընդունումն է
Վերջին այցեր (11)
2019թ. ապրիլի 19-29-ին տեղի ունեցան 2018-2019 ուստարվա համար նախատեսված մասնագիտական կողմնորոշման վերջին զրույցները:
Դրանք կայացան Նոյեմբերյանի և Բերդի տարածաշրջանների մի շարք դպրոցների (Նոյեմբերյանի և Բերդի ավագ, Կողբի թիվ 1, թիվ 2, Բերդավանի, Բաղանիսի, Կոթիի, Ջուջևանի, Ոսկեվանի, Նորաշենի, Վ.Կ.Աղբյուրի, Այգեձորի, Չինարիի, Արծվաբերդի միջնակարգ) 11-րդ և 12-րդ դասարանների աշակերտների հետ, ինչպես նաև Բերդի պետական քոլեջի ուսանողների հետ:
Զրույցները վարեցին Մասնագիտական կողմնորոշման և պրակտիկայի կազմակերպման բաժնի վարիչ, պ.գ.թ, ասիստենտ Լիաննա Բեգինյանը, նույն բաժնի տեսուչ, Ընդհանուր մաթեմատիկայի և բնագիտության ամբիոնի դասախոս Սլավիկ Ալավերդյանը, Հայոց լեզվի և գրականության ամբիոնի դոցենտներ, բ.գ.թ. Աիդա Սարհատյանը, բ.գ.թ. Ալիսա Հասանյանը և բ.գ.թ. Վահան Աղաբաբյանը, Ընդհանուր տնտեսագիտության ամբիոնի դասախոս Արփինե Եգանյանը, Հայոց պատմության և հասարակագիտության ամբիոնի ասիստենտ Արա Ազատյանը:
Մասնագիտական կողմնորոշման զրույցների ընթացքում ԵՊՀ ԻՄ-ի աշխատակիցները ներկայացրին բուհի մասնագիտությունները և դրանց ընձեռած հնարավորությունները, բաժանեցին բուկլետներ և տեղեկատվական թերթիկներ, պատասխանեցին աշակերտների հարցերին:
Նույն ժամանակահատվածում մասնագիտական կողմնորոշման նպատակով պատմության բաց դաս իրականացվեց Իջևանի ավագ դպրոցի 12-րդ դասարանի աշակերտների համար, որը վարեց Հայոց պատմության և հասարակագիտության ամբիոնի վարիչ, պ.գ.թ., դոցենտ Դավիթ Թինոյանը:
Մայիսի 6-ից մեկնարկում է դիմորդների փաստաթղթերի ընդունման գործընթացը, որը կտևի մինչև հունիսի 1-ը ներառյալ: Մանրամասները տե՛ս այստեղ :

On April 19-29th, 2019, YSU Ijevan Branch representatives carried out the final professional orientation works for 2018-2019 academic year, at Ijevan Schools.
The works were carried out among 11th and 12th graders of Noyemberyan and Berd Schools (Secondary Schools of Noyemberyan and Berd, Koghb N1, N 2, Berdavan, Baghanis, Koti, Jujevan, Voskevan, Norashen, Aghbyur, Aygedzor, Chinari, Artsvaberd) and Berd State College students.
The works were conducted by Lianna Beginyan, PhD, Assistant, head of Professional orientation and Practice Department, Slavik Alaverdyan, Inspector of the same Department, Lecturer of the Department of General Mathematics and Natural Sciences, Aida Sarhatyan, PhD, lecturer of Armenian language and Literature Department, PhD Alisa Hasanyan, PhD Vahan Aghababyan, lecturer of the Department of General Economics Arpine Yeganyan, Assistant of the Department of Armenian History and Social Sciences Ara Azatyan.
During professional orientation meetings, YSUIB representatives introduced the specialties available at the University and its opportunities, distributed booklets and answered students’ questions.
Dean of the Department of Armenian History and Social Sciences, Associate Professor David Tinoyan conducted an open lesson on history for 12th graders of Ijevan High School.
The process of submission of documents for admission to YSU Ijevan Branch will start from May 6, till June 1.