Հայ կրթական հիմնարկությունը հայտարարում է կրթաթոշակների մրցույթ` 2019-2020 թթ նոր ուսումանական տարվա համար: Կրթաթոշակները տրամադրվում են տվյալ ուստարվա ուսման վարձի չափով` խրախուսելու և նպաստելու բարձր առաջադիմությամբ և միևնույն ժամանակ նյութապես անապահով ուսանողներին, ովքեր սովորում են ՀԿՀ-ի կողմից նախընտրած մասնագիտություններով։
Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ պետական ԲՈՒՀ-երի վճարովի համակարգում 2019 թ-ի սեպտեմբերից արդեն 2-րդ կուրսում սովորող (դիմելու պահին 1-ին կուրսում սովորող) և բարձր կուրսերի ուսանողներ (այդ թվում և՛ մագիստրանտներ և՛ ասպիրանտներ):
Կրթաթոշակները կտրամադրվեն ՀՀ քաղաքացիներին, ինչպես նաև Արցախում և Ջավախքում բնակվող ազգությամբ հայ այն ուսանողներին, ում ակադեմիական միջին նիշը առնվազն 16, 7,5 կամ 77 միավոր է։
Սիրիահայ ուսանողների ակադեմիական նիշը՝ 14։6։70
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել Կրթաթոշակի հայտը, որը կարող եք ներբեռնել այստեղից , և 2019 մարտի 11-ից մինչև մայիսի 1-ը (11:00-ից մինչև 17:00-ը ) ներկայացնել ՀԿՀ Հայաստանյան գրասենյակ` (Սայաթ-Նովա 19, Անի Պլազա հյուրանոց, Բիզնես հարկ, 2-րդ սենյակ):
Պարզաբանումների համար կարող եք գրել aef@aef.am հասցեին կամ զանգել 011 53 14 85:
Դիմորդը անձամբ պետք է զանգի կամ մոտենա (խնդրվում է ընտանիքի անդամներին, բարեկամ-հարևաններին չզանգել ու չգալ)։

Armenian Educational Foundation (AEF) is pleased to announce scholarships competition for 2019-2020 academic year.
The scholarships awarded will cover the full tuition for students in specific fields of study identified by AEF, and may differ in amount depending on state university and field of study. Applicants must demonstrate academic excellence or be in financial need.
The competition is open to students in their 2d year of study from 2019 September (first year students at the time of application) enrolled in a paid system of education. Masters and PhD students are also accepted.
Scholarships will be provided to Armenian citizens as well as Armenian students having GPA of at least 16, 7,5, 77, from Artsakh and Javakhk, who attend a state university in Armenia or Artsakh. Syrian students should have 14:6:7 GPA.
To apply for this scholarship, please download and complete the application form and submit to Armenian Educational Foundation office: 19 Sayat Nova Avenue, Ani Plaza Hotel, business floor, 2nd room, from 15th of March to 1st of May. Office hours: 10:30 am – 5:30 pm Monday – Friday.