2018-2019 ՈՒՍՏԱՐՎԱ I ԿԻՍԱՄՅԱԿԻ ՔՆՆԱՇՐՋԱՆՆ ԸՆԹԱՑՔԻ ՄԵՋ Է
DSCN5409 2019թ. հունվարի 8-26-ին «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղում ընթանում է առկա ուսուցման համակարգի՝ 2018-2019 ուստարվա I կիսամյակի քննաշրջանը՝ եզրափակիչ գնահատմամբ և հանրագումարային քննությունները:
Հեռակա ուսուցման համակարգում 2018-2019 ուստարվա I կիսամյակի 2-րդ ընթացիկ քննությունները կտևեն 2019թ. հունվարի 8-20-ը, քննաշրջանը կտևի հունվարի 25-ից մինչև փետրվարի 20-ը:
Քննաշրջանը, ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսումնամեթոդական վարչության պետ Արկադի Դավթյանի խոսքով, անցկացվում է սահմանված կարգով, հաստատված ժամանակացույցների համաձայն: Նա ընդգծեց, որ դասախոսները և ուսանողները քննություններին մոտենում են ամենայն պատասխանատվությամբ:
Պարոն Դավթյանը հավելեց, որ առկա ուսուցման համակարգում քննությունների դրական շեմը չապահոված ուսանողները կկարողանան դրանք հանձնել լուծարքային շրջանում, որը կանցկացվի երկու փուլով և կտևի փետրվարի 6-28-ը:
Հեռակա ուսուցման համակարգում 2018-2019 ուստարվա I կիսամյակի  քննաշրջանի լուծարքային շրջանը կտևի մարտի 4-29-ը:

In 2019, January 8-26, Ijevan Branch of “Yerevan State University” Foundation hosts the final examinations of Full-time training system, 2018-2019 academic years, first semester.
The 2nd mid-term examinations of the Part-time training system for the first semester of 2018-2019 academic years, will last until January 8 to 20, 2019, the final examination period will last from January 25 to February 20.
According to Arkady Davtyan, Head of Educational-Methodical Department of Ijevan Branch of Yerevan State University, the examination is conducted in accordance with the established schedule. He emphasized that lecturers and students are approaching the exams with maximum responsibility.
Mr. Davtyan also pointed out that the students who failed to pass the exams of Full-time system of education would be able to pass them in the liquidation period, which would be held in two phases and would last from February 6 to 28.
The liquidation period of 2018-2019 academic year of Part-time training system will last from March 4 to 29.