2018թ. հոկտեմբերի 4-ին «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի Իջևանի մասնաճյուղում կայացավ Գիտական խորհրդի նիստ՝ Ա. Վ. Ցուցուլյանի նախագահությամբ:
Գիտխորհրդի նիստում քննարկվեցին օրակարգով նախատեսված հետևյալ հարցերը.
- ԵՊՀ ԻՄ-ի գիտական խորհրդի՝ 2018-2019 ուստարվա 1-ին կիսամյակի նիստերի ժամանակացույցի հաստատում (զեկուցող՝ Ա.Վ. Ցուցուլյան)
- 2018-2019 ուստարվա 1-ին կիսամյակի անվանական կրթաթոշակ ստացող ուսանողների ցուցակի հասատատում (զեկուցող՝ Ա.Դավթյան)
- ԵՊՀ ԻՄ-ի՝ 2019թ. բակալավրի կրթական ծրագրերով ընդունելության մասնագիտությունների ցանկի քննարկում (զեկուցող՝ Ա.Ցուցուլյան)
- Ընթացիկ հարցեր.
- ԵՊՀ ԻՄ-ի գիտական խորհրդում ընտրովի անդամների համամասնությունների և ԵՊՀ ԻՄ-ի կառուցվածքային ստորաբաժանումներին հատկացվող տեղերի չափաբաժինների հատկացում (զեկուցող՝ Ա.Ցուցուլյան)
- ԵՊՀ ԻՄ-ում պրոֆեսորադասախոսական կազմի՝ առանց մրցույթի տարբեր պաշտոններում հրամանագրման մասին (զեկուցող՝ Ա.Ցուցուլյան)
- ԵՊՀ ԻՄ-ում ամբիոնների վարիչների թափուր պաշտոնների համար մրցույթ հայտարարելու մասին (զեկուցող՝ Մ.Աթոյան)
- ԵՊՀ ԻՄ-ի ընդհանուր մաթեմատիկայի և բնագիտության ամբիոնի ասիստենտ, ֆ.մ.գ.թ. Կ.Հովսեփյանի՝ դոցենտի գիտական կոչում ստանալու համար սահմանված գործընթացին մասնակցելու հարցը (զեկուցող՝ Մ.Աթոյան):
Ղեկավարվելով Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի կանոնադրության 28-րդ կետի 2-րդ ենթակետով և Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի գիտական խորհրդի կանոնակարգի 4-րդ կետի 16-րդ ենթակետով՝ Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի գիտական խորհուրդը հաստատեց ԵՊՀ ԻՄ-ի գիտական խորհրդի՝ 2018-2019 ուստարվա առաջին կիսամյակի նիստերի ժամանակացույցը:
Ղեկավարվելով Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի կանոնադրության 21-րդ կետի 7-րդ ենթակետով և Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի գիտական խորհրդի կանոնակարգի 4-րդ կետի 7-րդ ենթակետով՝ Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի գիտական խորհուրդը հաստատեց 2018-2019 ուստարվա 1-ին կիսամյակի անվանական կրթաթոշակ ստացող ուսանողների ցուցակը:
Ղեկավարվելով Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի կանոնադրության 23-րդ կետի և Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի գիտական խորհրդի կանոնակարգի 7-րդ կետով՝ Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի գիտական խորհուրդը հաստատեց ԵՊՀ ԻՄ-ի գիտական խորհրդում ընտրովի անդամների համամասնությունը և կառուցվածքային ստորաբաժանումներին հատկացվող տեղերի չափաբաժինները:
Հիմք ընդունելով Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի ամբիոնի վարիչի ընտրության ընթացակարգի 11-րդ կետը, ղեկավարվելով Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի կանոնադրության 21-րդ կետի 14-րդ ենթակետով և Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի գիտական խորհրդի կանոնակարգի 4-րդ կետի 14-րդ ենթակետով՝ Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի գիտական խորհուրդը հաստատեց ԵՊՀ ԻՄ-ի որակավորման մանդատային հանձնաժողովի կազմը:
Հաշվի առնելով, որ ԵՊՀ ԻՄ-ի բնական գիտությունների ֆակուլտետի ընդհանուր մաթեմատիկայի և բնագիտության ամբիոնի դոցենտ, ֆիզ.մաթ. գիտ. թեկնածու Կարեն Հայկի Հովսեփյանի գիտամանկավարժական գործունեության տվյալները լիովին համապատասխանում են ՀՀ կառավարության 2001 թ. հուլիսի 9-ի «Հայաստանի Հանրապետությունում գիտամանկավարժական կադրերին պրոֆեսորի և դոցենտի գիտական կոչումներ շնորհելու մասին» N 615 որոշման 2-րդ՝ «Դոցենտի գիտական կոչում շնորհելը» բաժնի բ. ենթակետի, ինչպես նաև այդ հարցում նորմատիվային այլ փաստաթղթերի պահանջներին, ղեկավարվելով Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի կանոնադրության 21-րդ կետի 16-րդ ենթակետով և Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի գիտական խորհրդի կանոնակարգի 4-րդ կետի 16-րդ ենթակետով՝ Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղի գիտական խորհուրդը որոշեց.
- Երաշխավորել ԵՊՀ ԻՄ-ի բնական գիտությունների ֆակուլտետի ընդհանուր մաթեմատիկայի և բնագիտության ամբիոնի ասիստենտ, ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու Կարեն Հայկի Հովսեփյանին դոցենտի գիտական աստիճան ստանալու համար:
- Միջնորդել ԵՊՀ գիտական խորհրդին՝ ԵՊՀ ԻՄ-ի բնական գիտությունների ֆակուլտետի ընդհանուր մաթեմատիկայի և բնագիտության ամբիոնի ասիստենտ, ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու Կարեն Հայկի Հովսեփյանին շնորհել դոցենտի գիտական կոչում և համապատասխան առաջարկով դիմել ՀՀ ԲՈՀ:

Academic Council Session was held at Ijevan branch of “Yerevan State University” Foundation, headed by A. V. Cuculyan on October 4, 2018.
On the agenda were the following issues:
- Approval of the Schedule of YSU IB Academic Council Sessions, for 2018-2019 academic years (Reporter, A.V.Cuculyan)
- The list of students who will receive nominal scholarships for the 1st semester of 2018-2019 academic year (reporter, A. Davtyan)
- Discussion of the list of specialties of Bachelor’s degree program of YSU IB 2019 academic year (Reporter, A.Cuculyan)
Current Issues:
- Allocation of positions of the selective members of YSU IB Academic Council and structural subdivisions (Reporter: A. Cuculyan)
- Registration of YSU IB professorial staff in different positions without competition (Reporter: Cuculyan)
- Announcement of a competition for vacant positions of Heads Department at YSU IB (Reporter: M. Atoyan)
- The question of K. Hovsepyan’s participation in the process of getting Academic degree, Assistant of YSU IB Department of General Mathematics and Natural Sciences, PhD (Reporter: M. Atoyan).
In accordance with 2 point of 28 paragraph of Ijevan Branch of Yerevan State University Charter and the 16th point of the 4th paragraph of YSU IB Academic Council Regulation, Academic Council of Ijevan Branch of Yerevan State University confirmed the schedule of YSU IB Academic Council Sessions for the first semester of 2018- 2019 academic years.
In accordance with the 7th point of the 21 paragraph of YSU IB Charter and the 7th point of the 4th paragraph of YSU IB Academic Council Regulation, Academic Council approved the list of nominal scholarships awarded students of the 1st semester of 2018-2019 academic years.
In accordance with the 23rd point of the Charter of Ijevan Branch of Yerevan State University and the 7th paragraph of YSU IB Academic Council Regulation, YSU IB Academic Council approved the proportion of elective members of the YSU IB Academic Council and the structural subdivisions.
Based on 11point of YSU IB Head Department Election procedure, according to YSU IB Charter 14 point of 21 paragraph and the 14th point of the 4th paragraph of the YSU IB Academic Council Regulations, Academic Council of Ijevan Branch of Yerevan State University affirmed the composition of Quality Assurance Committee of YSU IB.
Taking into consideration that YSU IB Faculty of Natural Sciences, Department of General Mathematics and Natural Sciences, Associate Professor, Candidate Karen H. Hovsepyan’s scientific-pedagogical activity is in compliance with the RA Government Decree 2001, July 9, “Conferring academic degrees to professors in the Republic of Armenia”, decision N 615, second section, “Conferring Academic Degrees” as well as other normative documents demands, in accordance with 16 point of 21 paragraph of Ijevan Branch of Yerevan State University Charter and 16 point of 4 paragraph of YSU IB Academic Council Regulation, YSU IB Academic Council decided:
- To ensure academic degree to YSU IB Associate Professor of Faculty of Natural Sciences, Department of General Mathematics and Natural Sciences, Candidate of Physico-mathematical Sciences Karen H. Hovsepyan
- Apply to YSU Academic Council, to confer academic degree to Karen H. Hovsepyan, assistant of the Department of General Mathematics and Natural Sciences of YSU IB Faculty of Natural Sciences, Candidate of Physico-mathematical Sciences, and apply to “Supreme Certification Commission” of the Republic of Armenia with corresponding suggestion.