Վերամեկնարկում է «Վիվա-Սթարթ» ուսուցողական ծրագիրը
Հարգելի՛ ուսանողներ, ցանկանում ենք տեղեկացնել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում «Վիվա-Սթարթ» ուսուցողական ծրագրի մասին, որի մեկնարկը կտրվի 2019թ. հուլիսի 1-ին և կավարտվի օգոստոսի 30-ին:
Ծրագրի նպատակն է զարգացնել ուսանողների վաճառքի և սպասարկման հմտությունները: Ծրագրի ընթացքում հնարավորություն կունենաք կիրառել Ձեր գիտելիքները վաճառքի, միջանձնային հաղորդակցման ուղղությամբ, ինչպես նաև ձեռք բերել նոր գիտելիքներ և հմտություններ հեռահաղորդակցության, հաճախորդների սպասարկման և ժամանակակից տեխնոլոգիաների ոլորտներում:
Ծրագիրը ներառում է երկօրյա դասընթաց, այնուհետև առնվազն կես օրվա ներգրավվածությամբ պրակտիկա անցնելու հնարավորություն Երևան քաղաքի և ՀՀ որոշ մարզերի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում: Ծրագրի ավարտին կտրվեն հավաստագրեր և բարձր կատարողական ցուցաբերած ուսանողները կընդգրկվեն ընկերության տվյալների բազայում՝ հետագայում թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու նպատակով:
1. Բարձր առաջադիմություն և օտար լեզուների իմացություն:
2. Հաղորդակցման գերազանց հմտություններ:
3. Դրական մոտեցում/էնտուզիազմ:
4. Տեղեկատվությունն արագ ընկալելու և ներկայացնելու կարողություն:
5. Քաղաքավարության կանոնների/էթիկայի նորմերի պահպանում:
Ծրագրում ընդգրկվելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել CV/ինքնակենսագրական և մոտիվացիոն գրություն, որի մեջ պետք է նշվի, թե ինչու եք ցանկանում մասնակցել տվյալ ծրագրին, ինչ սպասելիքներ ունեք ծրագրից և ինչու պետք է Ձեզ ընտրենք: Պարտադիր է նշել նաև Ձեր բնակության վայրը և նախընտրած մարզի 2-3 համայնք, որտեղ կարող եք մասնակցել մեր ծրագրին:
Ըստ վերոհիշյալ պահանջների՝ իրականացվելու է ուսանողների ընտրության գործընթաց: Ծրագրին կարող են դիմել միայն բուհի 3-րդ և մագիստրատուրայի 1-ին և 2-րդ կուրսում սովորող ուսանողները:
Խնդրում ենք մինչև ս. մայիսի 31 Ձեր դիմումներն ուղարկել VivaStart@mts.am էլեկտրոնային հասցեին` կից ներկայացնելով պահանջվող փաստաթղթերը: Դուք կարող եք դիմել նաև www.mts.am և www.staff.am կայքերով:

We would like to inform you on VivaStart Project that is planned to be launched on 1st of July, till 30th of August, 2019.
The aim of this project is to cultivate the sales of the students and service skills, whilst giving the opportunity of not only salvaging important skills theoretically, but also at a practical level. During the project you will have the opportunity of implementing your knowledge in sales, interpersonal communication, as well as acquire new knowledge and skills in the spheres of telecommunications, customer service and modern technologies.
The project will include 2-day classes, later on practice (at least with a half day involvement), with theopportunity of passing an internship in the service centers of Yerevan and in regions and in Call center. At the end of the project certificates will be given out and best students who have shown high performance results will be included in the company’s staff reserve – with the aim of occupying vacant positions later on.
- High progress, specialization in technical and natural sciences, knowledge of foreign languages;
- Excellent communication skills;
- Positive attitude/enthusiasm;
- Ability to quickly perceive and present;
- Maintenance of rules/ ethical norms.
To be involved in the project it is necessary to present a CV/ autobiographical and motivational letter, in which should be stated why you wish to take part in this project, what expectations you have and why we should select you. It is also necessary to state your residence address and preferred regions’ 2-3 community, where you could take part in our project.
The student selection process will be implemented according to the requirements stated above.
Students in their 3rd and 4th year of Bachelor, and 1st and 2d years of a Masters’ degree may apply to this project.
Please apply sending your applications till May 31, 2019 to the e-mail address of VivaStart@mts.am attaching the necessary documents. You may also apply through www.mts.am and www.staff.am websites.