ԵՊՀ ԻՄ-ի գրադարանի վարիչը Ղրիմում մասնակցեց գիտաճանաչողական միջազգային աշխատաժողովի
2018թ. հոկտեմբերի 7-11-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի գրադարանի վարիչ Վլադիմիր Պողոսյանը մասնակցեց Ռուսաստանի Դաշնության Ղրիմի Ինքնավար Հանրապետությունում կազմակերպված՝ ԱՊՀ և Արևելյան Եվրոպայի երկրների երիտասարդ հասարակական գործիչների ու ռուսաց լեզու և գրականություն դասավանդողների գիտաճանաչողական միջազգային աշխատաժողովին։
5bbc74b4118169.11545453_DSC_3421
Այցը կազմակերպված էր Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի «Նոր սերունդ»  ծրագրի շրջանակներում, ընդգրկված էին մասնակիցներ Հայաստանից, Մոլդովայից, Տաջիկստանից, Ուզբեկստանից, Աբխազիայից, Բուլղարիայից և Լեհաստանից (http://rs.gov.ru/ru/news/35690?category_id=9 )։
5bbc74e545fae5.91101861_DSC_3372
Հիմնական նպատակը, որ իրենց առջև դրել էին պատվիրակությունների ներկայացուցիչները, ուղիղ կապեր հաստատելն էր Ղրիմի բազմաէթնիկ բնակչության հետ, տարածաշրջանի պետական և հասարակական կազմակերպությունների գործունեությանը ծանոթանալը։
08_10_2018 Встреча с общественными деятелями и русистами из стран СНГ_000030
Այցի շրջանակներում ծրագրի մասնակիցները հանդիպեցին Ղրիմի Հանրապետության Պետական խորհրդի նախագահ Վլադիմիր Կոստանտինովի հետ (http://crimea.gov.ru/news/08_10_2018_1), Ղրիմի Հանրապետության կրթության նախարար Նատալյա Գոնչարովայի և Ղրիմի Ֆեդերալ համալսարանի սլավոնական բանասիրության և ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի դասախոսական և ուսանողական կազմի հետ։
08_10_2018 Встреча с общественными деятелями и русистами из стран СНГ_000050
Այցելության շրջանակներում ծրագրի մասնակիցները հանդիպեցին Յալթայի քաղաքապետի տեղակալ Ելենա Պերեվերզովայի հետ (https://yalta.rk.gov.ru/ru/article/show/11029 ), այնուհետև այցելեցին մանկական միջազգային կենտրոն «Արտեկ», ծանոթացան մանկական կենտրոնի գործունեությանը, ուսումնական ծրագրերի և մանկապատանեկան կազմի հետ տարվող աշխատանքներին։

Head of YSU Ijevan branch library Vladimir Poghosyan took part in the international conference of young public figures of CIS and Eastern European countries and of Russian language and literature teachers in the Autonomous Republic of Crimea of the Russian Federation on October 7-11, 2018.
The visit was organized within the framework of the Rossotrudnichestvo “New Generation” program from Armenia, Moldova, Tajikistan, Uzbekistan, Abkhazia, Bulgaria and Poland (http://rs.gov.ru/ru/news/35690?category_id=9).
The main purpose of the conference was to establish direct contacts with the multiethnic population of Crimea and to get acquainted with the activity of state and non-governmental organizations of the region.
Within the framework of the visit, the program participants had a meeting with the Chairman of the State Council of the Republic of Crimea Vladimir Konstatinov (http://crimea.gov.ru/news/08_10_2018_1), the Minister of Education of the Republic of Crimea Natalia Goncharova and with the professorial staff and students of the Faculty of Slavonic Philology and Journalism of the Crimea Federal University.
Within the framework of the visit, the program participants met with Yalta Deputy Mayor Elena Pereverzova (https://yalta.rk.gov.ru/ru/article/show/11029), and then visited International Children’s Center “Artek”, got acquainted with the activities of the children’s center, education programs and works with children and youth.