Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարության գիտության կոմիտեն կազմակերպում է գիտության ոլորտում ենթակառուցվածքի, նյութատեխնիկական բազայի արդիականացման համար ֆինանսական աջակցության տրամադրման հայտերի ընտրության ՄՐՑՈՒՅԹ:
Մրցույթին մասնակցելու հայտ ներկայացվում է Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեից գիտական և գիտատեխնիկական գործունեության բազային ֆինանսավորման ծրագրում ընդգրկված գիտական պետական կազմակերպությունների կամ բուհերի կողմից ենթակառուցվածքի, նյութատեխնիկական բազայի արդիականացման համար գիտական սարքերի/սարքավորումների ձեռքբերման նպատակով՝ համաձայն ՀՀ ԿԳՆ գիտության կոմիտեի նախագահի 2019 թվականի մայիսի 23-ի N 16-Ա/Ք հրամանով հաստատված «Գիտության ոլորտում ենթակառուցվածքի, նյութատեխնիկական բազայի արդիականացման համար ֆինանսական աջակցության տրամադրման կարգի»:
Մրցույթի հայտը ներկայացվում է կազմակերպության ղեկավարի գրավոր դիմումով՝ առձեռն (ք. Երևան, Օրբելի եղբայրների 22, 7-րդ հարկ, 708 սենյակ) կամ փոստով (Երևան 0028, Օրբելի եղբայրների 22, ՀՀ ԿԳՆ գիտության կոմիտե):
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է 2019 թ. հուլիսի 1-ը:
Մրցույթի վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություններ և խորհրդատվություն կարելի է ստանալ Գիտության կոմիտեի գիտական գործունեության կազմակերպման վարչությունում՝ աշխատանքային օրերին ժամը 14:00 – 17:00, հեռախոսներ՝ 21-01-40 (*113), 21-01-40 (*116):

The Science Committee of the Ministry of Education and Science of the Republic of Armenia announces competition for granting financial support for the modernization of the infrastructure of science and technology.
An application for participation in the competition shall be submitted to the State Budget of the Republic of Armenia for the purpose of obtaining scientific equipment / equipment for the upgrading of infrastructure of technical basis by scientific state organizations or HEIs included in the Basic Financing Program for Scientific and Technological Activities, according to the Decree # 16 of May 23, 2019 – “Financial support for the modernization of infrastructure and material-technical bases in the field of science” regulation.
The application form should be submitted by the head of the organization, in person (Orbeli 22, 7th floor, Room 708, Yerevan) or by e-mail (Yerevan 0028, Orbeli brothers 22, RA Science Committee of Ministry of Science and Education).