Ամենօրյա նորություններն աչքի անցկացնելիս կարելի է տպավորություն ստանալ, թե աշխարհում տեղի են ունենում միայն պատերազմներ, բռնություններ, աղետներ, վթարներ, հանցագործություններ, լավագույն դեպքում՝ սպորտային կամ ժամանցային իրադարձություններ:
Բայց չէ՞ որ մեր կյանքը միայն վերը թվարկածից չէ բաղկացած, չէ՞ որ մեր կյանքում նաեւ բարի պատմություններ են լինում. երբեմն շատ զարմանալի, անհավանական, բայց, միեւնույն է, իրական բարի պատմություններ, որոնք արժե պատմել մյուսներին:
Եվ այսպես, շարունակելով 2015, 2016 եւ 2017 թվականներին Մեդիամաքսի հետ իրականացրած շարադրությունների մրցույթների շարքը, այս անգամ նախաձեռնում ենք «Ինձ պատահել է այս անհավանական բարի պատմությունը» մրցույթը, որտեղ առաջարկում ենք շարադրություն գրել Ձեզ կամ Ձեր մերձավորներին պատահած ամենազարմանալի, ամենաանհավանական բարի պատմության մասին:
Մրցույթի պայմանները
– Մրցույթին կարող են մասնակցել 16-ից 55 տարեկան ՀՀ քաղաքացիները՝ ներկայացնելով շարադրություն «Ինձ պատահել է այս անհավանական բարի պատմությունը» թեմայով:
– Շարադրության մեջ պետք է ներկայացվեն անհավանական թվացող, բայց իրական բարի պատմություններ, որոնք պատահել են հեղինակի կամ նրա մերձավորների հետ:
– Շարադրության առավելագույն ծավալը չպետք է գերազանցի 500 բառը: Նշված ծավալը գերազանցող շարադրությունները մրցույթին չեն մասնակցի:
– Մասնակիցները երաշխավորում են, որ շարադրությունում նկարագրված պատմությունը իրական է: Այս պայմանը խախտած մասնակիցը կորակազրկվի:
– Մասնակիցները երաշխավորում են, որ իրենք են հանդիսանում ներկայացված աշխատանքների հեղինակները: Հեղինակային իրավունքների խախտում հայտնաբերելու դեպքում մասնակիցը կորակազրկվի:
– Մասնակիցները երաշխավորում են, որ շարադրությունը գրված է «Ինձ պատահել է այս անհավանական բարի պատմությունը» մրցույթի համար եւ նախկինում հրապարակված չի եղել տպագիր մամուլում կամ օնլայն տիրույթում (կայքեր, սոցիալական մեդիա): Այս պայմանի խախտման դեպքում մասնակիցը կորակազրկվի:
– Մրցույթի անցկացման լեզուն հայերենն է: Այլ լեզուներով ուղարկված շարադրությունները մրցույթին չեն մասնակցի:
– Մրցույթը մեկնարկում է 2018 թ. հոկտեմբերի 15-ին եւ կտեւի մինչեւ 2018 թ. հոկտեմբերի 26-ը, ժամը 16:00-ը: Հաղթողի անունը կհրապարակվի 2018թ. նոյեմբերի 5-ին: Պարգեւատրման արարողությունը կկայանա նոյեմբերի 13-ին, երբ նշվում է Բարության համաշխարհային օրը:
– Մրցույթին ներկայացված բոլոր շարադրությունները հրապարակվելու են www.Mediamax.am կայքի հատուկ «Անհավանական բարի պատմությունը» բաժնում՝ բացառությամբ այն աշխատանքների, որոնք ակնհայտորեն չեն համապատասխանի մրցույթի թեմային եւ պայմաններին, կպարունակեն թեմային չվերաբերող պնդումներ եւ նյութեր, վիրավորական արտահայտություններ:
– Շարադրությունները պետք է ուղարկել contest@mediamax.am հասցեին` UN_Mediamax թեմայով (subject):
– Շարադրության հետ մասնակիցները պետք է ուղարկեն նաեւ անձնագրի էլեկտրոնային պատճենը, հեռախոսահամարը եւ բարձր որակի եւ մեծ չափի լուսանկար (աշխատանքի հետ հրապարակման համար): Առանց անձնագրի պատճենի, լուսանկարի եւ հեռախոսահամարի ուղարկված շարադրությունները մրցույթին չեն մասնակցի:
– Մրցույթի գլխավոր մրցանակն է դրամական պարգեւ՝ 400 000 ՀՀ դրամ:
– Երկրորդ եւ երրորդ տեղեր գրաված մասնակիցները կստանան համապատասխանաբար 200 000 եւ 100 000 դրամ:
– Մրցույթի ընթացքին հետեւելու համար մասնակիցները պետք է բաժանորդագրվեն Facebook-ում Մեդիամաքսի էջին. https://www.facebook.com/Mediamax.am:

While watching daily news, we get an impression that only wars, violence, disasters, accidents, crimes, and in the best case, sports or entertainment happen in the world.
But there are good stories in our lives too, sometimes very surprising, unbelievable, but still real good stories worth telling to others.
And so, continuing 2015, 2016, 2017years essays competition organized by Mediamax , this time we are happy to announce the launch of “This Unbelievable Kind Story happened to me”, competition of essays where you can write an essay on the most surprising, most unbelievable story of you or your relatives.
Competition Terms and Conditions:
– Armenian citizens aged 16 to 55 can take part in the competition, presenting essay on “This unbelievable kind story happened to me”.
– Unbelievable but real kind stories should be presented in the essays that have happened to the author or to his relatives.
– The maximum volume of the essay should not exceed 500 words. The essays that don’t meet this condition will be disqualified.
– The participants guarantee that the story described in the essay is real. A participant who does not meet this condition will be disqualified.
– The participants guarantee that they are the authors of the presented works. In case of copyright infringement, the participant will be disqualified.
– The participants guarantee that the essay is written for “This Unbelievable Kind Story happened to me” essay competition and has never been published in the print media or online (websites, social media). The participant will be disqualified, if he/she does not meet this condition.
– The language of the competition is Armenian. The essays sent in other languages will not be considered.
– The competition starts in 2018, October 15 and will last till 2018, October 26, at 4:00 pm. The winner will be announced on November 5, 2018. The awarding ceremony will take place on November 13, when the World Kindness Day is celebrated.
– All essays of the contest will be published in the special “This unbelievable Kind story happened to me” section of www.Mediamax.am website, except for the works that will not meet the requirements of the competition and will contain insulting statements and inappropriate materials.
– The essays should be sent to contest@mediamax.am , subject: UN_Mediamax.
– Participants should also send a copy of e- passport, phone number, and high quality photograph of a large size (for publication). Participants without the passport copy, photo and phone number will not be able to take part in the competition.
– The main prize of the competition is money prize of 400 000 AMD.
– The winners of the second and third places will receive 200 000 and 100 000 AMD respectively.
– In order to follow the contest, the participants must subscribe to Facebook page of Mediamax. https://www.facebook.com/Mediamax.am:
– The winners of the competition will be determined by the jury of the United Nations Population Fund Organization (UNFPA) and Mediamax.
The United Nations Population Fund Organization (UNFPA) and Mediamax wish all the participants good luck.