2018թ. դեկտեմբերի 18-ին ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի տնտեսագիտության ֆակուլտետում կայացավ ՀՀ դրամավարկային քաղաքականության վերաբերյալ սեմինար-քննարկում, որը վարում էին ՀՀ կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչները՝ Դրամավարկային քաղաքականության վարչության պետ Վահագն Գրիգորյանը, Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Նուրբենկյանը, Տնտեսական հետազոտությունների վարչության տնտեսագետ Արթուր Ղալթախչյանը:
Այն կազմակերպվել էր Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Նուրբենկյանի և ԵՊՀ ԻՄ-ի տնտեսագիտության ֆակուլտետի, Ուսանողական գիտական ընկերութան, Ուսանողական խորհրդի համագործակցությամբ:
Բովանդակալից սեմինար-քննարկման ընթացքում ներկայացվեց ՀՀ կենտրոնական բանկի վարած քաղաքականության էությունը, հանգամանորեն քննարկվեցին քաղաքականության լծակները։ Նշվեց, որ մինչև 2006 թվականը ԿԲ-ն նպատակադրում էր փողի ագրեգատները։ Հետագա հետազոտությունները ցույց տվեցին, որ այդ եղանակն ունի բազում խնդիրներ և ցածր արդյունավետություն, ուստի 2006 թվականին անցում կատարվեց գնաճի նպատակադրմանը:
Անդրադարձ կատարվեց նաև Հայաստանում գործազրկության խնդրին, հաստատված տոկոսադրույքի հավելաճի (ռիսկ պրեմիում) մակարդակին, ինչպես նաև գնաճի վերաբերյալ հասարակության սպասումներին: Յուրաքանչյուր եռամսյակը մեկ կատարվող հարցումների ամփոփ նկարագրում հստակ տեսանելի էր, որ 2001-2016 թվականներին հասարակության սպասումները գնաճի վերաբերյալ բավականաչափ բարձր են (հարցվածների շուրջ 65 տոկոսն ուներ գնաճի սպասումներ), իսկ 2016-2018 թվականներին գնաճի սպասումները որոշ տատանումներով ընդհուպ մոտենում են 10 տոկոսին:
Ներկաները մեծ հետաքրքրությամբ մասնակցեցին սեմինարին՝ ակտիվորեն ուղղելով իրենց հետաքրքրող հարցերը, որոնք կապված էին ոչ միայն դրամավարկային քաղաքականության, այլև տնտեսության այլ բնագավառների հետ:

SEMINAR ON RA MONETARY POLICY ORGANIZED BY CBA REPRESENTATIVES
On December 18th, 2018, at YSU Ijevan Branch Faculty of Economics, a seminar-discussion on RA monetary policy was held, conducted by the representatives of the Central Bank of Armenia, Head of Monetary Policy Department Vahagn Grigoryan, Director of Dilijan Training and Research Center Armen Nurbenkyan, Economist Arthur Ghalachakhyan of the Economic Research Department.
It was organized in partnership with the Director of Dilijan  Research Center Armen Nurbenkyan and YSUIB Faculty of Economics, Student Scientific Society and Student Council.
During the  seminar-discussion, the essence of the policy of the Central Bank of Armenia was thoroughly discussed. It was noted that until 2006, the CB  aimed at monetary aggregates. Further research has shown that this method has many problems and low efficiency, so in 2006 the transition to inflation targeted.
Another item of discussion was the issue of unemployment in Armenia, the level of premium inflation, as well as public expectations of inflation. The summary of each quarterly survey revealed clearly that public expectations for inflation in 2001-2016 were high enough (about 65 percent of respondents had inflation expectations), and expectations of inflation in 2016-2018 are approaching 10 percent with some fluctuations.
The seimar-discussion was in an engaging and interactive atmosphere and the participants asked questions about not only monetary policy, but also  other sectors of  economy.