2019թ. մայիսի 23-ին ԵՊՀ ԻՄ-ի ֆրանսերենի ուսուցման սրահում «Հայ-ֆրանսիական բարեկամություն և փոխանակում» կազմակերպության անդամներ Ջոս Միլիները, Ֆիլիպ Դրոմզեն, Լորանս Դրոմզեն կրթաթոշակ հանձնեցին «Ֆրանսերեն լեզու և գրականություն» մասնագիտության ուսանողուհիներ Էմմա Շահնազարյանին և Վարսիկ Իսախանյանին:
Ֆրանսիական պատվիրակության ներկայացուցիչները նշեցին, որ իրենց կազմակերպությունը գոհ է մեկ կիսամյակի ընթացքում ուսանողուհիների կատարած հետազոտական աշխատանքներից, որոնց համար նրանց տրամադրվել է կրթաթոշակ:
ԵՊՀ ԻՄ-ի ֆրանսերեն լեզվի և գրականության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Ա.Մարդանյանը ներկայացրեց հայ-ֆրանսիական բարեկամության պատմությունը և շնորհակալություն հայտնեց կազմակերպության նախագահ տիկին Պոլետ Կուտանին:
Շնորհակալական խոսքով հանդես եկան ԵՊՀ ԻՄ-ի հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետի դեկանի պաշտոնակատար Կարինե Պողոսյանը, Արտաքին կապերի բաժնի վարիչ Արման Եգանյանը, ով տնօրենության կողմից հյուրերին հանձնեց մի գեղեցիկ գոբելեն՝ Կիրառական արվեստի ֆակուլտետի ուսանողների աշխատանքներից մեկը:
Հիշեցնենք, որ յուրաքանչյուր տարի կազմակերպության կողմից տրամադրվում է կրթաթոշակ «Ֆրանսերեն լեզու և գրականություն» մասնագիտության վճարովի ուսուցման համակարգում սովորող ուսանողներին՝ նրանց կատարած աշխատանքներին համապատասխան: Այս տարի լրացավ նաև «Հայ-ֆրանսիական բարեկամություն և փոխանակում» կազմակերպության հիմնադրման 20-ամյակը, որի առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը ներկա էին ԵՊՀ ԻՄ-ի դասախոսներ, աշխատակիցներ, քաղաքապետարանի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ:

EMMA SHAHNAZARYAN AND VARSIK ISAKHANYAN, STUDENTS OF “FRENCH LANGUAGE AND LITERATURE” SPECIALTY, RECEIVED SCHOLARSHIPS
E8OsHH6R
On May 23, 2019, the members of the Armenian-French Friendship and Exchange Organization, Jos Milinere, Philip Dromsen, Laurence Dromsen awarded scholarships to the students of “French Language and Literature”specialty, Emma Shahnazaryan and Varshik Isakhanyan.
Representatives of the French delegation noted that their organization was satisfied with the research done by the students during one semester owing to which they received scholarships.
Acting Head of the Department of French Language and Literature of Ijevan Branch of Yerevan State University (YSU) A.Mardanyan introduced the history of the Armenian-French friendship and conveyed her gratitude to the President of the Organization Mrs. Paulet Coutin.
YSUIB Acting Dean of the Faculty of Humanities Karine Poghosyan, Head of Foreign Relations Department Arman Yeganyan conveyed their gratitude to the guests, handing a beautiful gobelin, one of the works of the Faculty of Applied Arts students.
It should be reminded that every year the organization provides scholarships to students studying in a paid system of “French Language and Literature”specialty. This year marks the 20th anniversary of the establishment of the Armenian-French Friendship and Exchange Organization. On this occasion, YSUIB lecturers, staff members, municipality representatives and students attended the event.