2019թ. հոկտեմբերի սկզբին ԵՊՀ ԻՄ-ի ուսանողական գիտական ընկերության (ՈՒԳԸ) նախաձեռնությամբ մասնաճյուղում տեղի կունենա հանրապետական գիտաժողով` նվիրված ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի հիմնադրման 25-ամյակին (գիտաժողովի անցկացման կոնկրետ օրվա մասին կհայտարարվի հայտերի ուսումնասիրությունից և մասնակիցների ընտրությունից հետո՝ 1 շաբաթվա ընթացում)։
Գիտաժողովին կարող են մասնակցել հանրապետության բուհերի ուսանողները (մասնակիցը պետք է լինի մինչև 35 տարեկան, բացառությամբ հրավիրյալ գիտնականների):
Գիտաժողովի ոլորտներն են՝
- հումանիտար և հասարակական գիտություններ (իրավագիտություն, քաղաքագիտություն, միջազգային հարաբերություններ, պատմություն, բանասիրություն, տնտեսագիտություն, սերվիս, հոգեբանություն, լրագրություն և այլն),
- արվեստ,
- բնական գիտություններ (մաթեմատիկա, ինֆորմատիկա, ֆիզիկա, աշխարհագրություն և այլն):
Հումանիտար և հասարակական գիտություններին առնչվող և գրախոսության փուլը հաղթահարած հոդվածները ենթակա են տպագրության:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է մինչև 2019թ. սեպտեմբերի 15-ը լրացնել մասնակցության հայտը (https://forms.gle/1SHjLP9P48G4xCHMA):
Հայտի մեջ պետք է նշել՝
- զեկուցման վերնագիրը,
- մասնակցի անունը, ազգանունը, հայրանունը,
- ֆակուլտետը, կուրսը,
- գիտական ղեկավարի անուն-ազգանունը,
- գիտական ղեկավարի կոչումը և գիտական աստիճանը,
- մասնակցի կոնտակտային տվյալները (էլեկտրոնային հասցե, հեռախոսահամար),
Անհրաժեշտ է հայտին կցել հոդվածի թեզիսը՝ 200 բառի սահմանում (թեզիսում պետք է նշված լինեն աշխատանքի ընդհանուր բնույթը, ուսումնասիրության առարկան, հիմնավորված լինի թեմայի արդիականությունը)։
Տեխնիկական պահանջներն են՝
- Թեզիսի համակարգչայինշարվածքը՝ Word 97-2003 ծրագիր:
- Ծավալը՝շուրջ 200 բառ:
- Էջիֆորմատը՝ A4, լուսանցքները. ձախից՝ 30 մմ, աջից՝ 15 մմ, վերևից և ներքևից 20 մմ:
- Տեքստիտառատեսակը՝ հայերեն՝ Sylfaen, ռուսերեն և անգլերեն՝ Times New Roman:
- Թեզիսի տեքստը պետք է հավասարեցված լինի երկու կողմերից (Alignment: Justify):
- Հիմնական տեքստի տառաչափը՝ 12 pt, տողերի հեռավորությունը՝ 1.5: Պարբերությունները սկսել 1 սմ խորքից՝ TAB-ի կիրառմամբ:
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուներն են՝ հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն։
Զեկույցը կարող է չհամապատասխանել գիտաժողովի խորագրին:
Հարցերի դեպքում կարող եք գրել հաղորդագրություն ԵՊՀ ԻՄ ՈՒԳԸ ֆեյսբուքյան էջին՝ https://www.facebook.com/sssysuib/, էլէկտրոնային փոստին՝ sssysuib@gmail.com, կամ զանգահարել հետևյալ հեռախոսահամարով՝ 094-161-393:

At the beginning of October, on the initiative of YSUIB Student Scientific Society (SSS), a republican conference dedicated to the 25th anniversary of YSU Ijevan Branch will be held (the exact day of the conference will be announced after examining the applications and after the selection of the participants during one week).
The students of the HEI of the Republic can participate in the conference (the participant must be 35 years old, except for invited scholars).
The spheres of the conference are:
- Humanities and Social Sciences (Law, Political Science, International Relations, History, Philology, Economics, Service, Psychology, Journalism, etc.)
- art,
- natural sciences (mathematics, informatics, physics, geography, etc.).
Articles in the sphere of humanities and social sciences overcoming the review phase are subject to publication.
If you want to attend the conference please fill in the application form till September 15th, 2019 https://forms.gle/1SHjLP9P48G4xCHMA)
The application should include:
- report title,
- the participant’s name, surname, patronymic,
- faculty, course,
- Name and surname of the Supervisor,
- the title and academic degree of the Supervisor
- contact details of the participant (e-mail, telephone number);
It is necessary to attach the article’s thesis with 200 words (in the thesis should be the general essence of the work, the subject of the study, the relevance of the subject).
Technical requirements are:
- Thesis editing software, Word 97-2003 program.
- Volume: about 200 words.
- Aformat, A4, margins. left, 30 mm, right, 15 mm, top and bottom 20 mm.
- Text format: Armenian, Sylfaen, Russian and English, Times New Roman.
- The text of the thesis should be aligned on both sides (Alignment: Justify).
- The font size of the main text is 12 pt, the line spacing is 1.5. Starting paragraphs at a depth of 1 cm using TAB.
Working languages of the conference are Armenian, Russian and English.
The report may not coincide with the title of the conference.
If you have any questions, feel free to write a message to YSUIB SSS Facebook page, https://www.facebook.com/sssysuib/, e-mail, sssysuib@gmail.com, or call 094-161-393.