Տեղի կունենա «Որակավորումների արժանահավատ շնորհում» թեմայով համաժողով
Հունիսի 14-ին Հայ-ռուսական համալսարանում տեղի կունենա ուսանողների և դասախոսների համաժողով  «Որակավորումների արժանահավատ շնորհում» թեմայով։
Նպատակն է քննարկման առարկա դարձնել արժանահավատ  որակավորումների շնորհումը և այդ համատեքստում ուսանողի հաջողության պլանավորումը,  շեշտադրել դասախոսի դերը արդյունավետ ուսուցման կազմակերպման գործում, խրախուսել իրենց աշխատանքը հետազոտող դասախոսներին և նպաստել հաջողված փորձի տարածմանը։
Աշխատաժողովի ընթացքում կքննարկում կծավալվի «Որակավորումների արժանահավատ շնորհում․ ուսանողի առաջընթացի պլանավորում», «Ո՞րն է ուսուցման մոտիվացիան» թեմաներով, կներկայացվի դասախոսի աշխատանքում որակի շարունակական բարելավման և ուսումնական գործընթացներում ուսանողների ներգրավման հայաստանյան առաջավոր փորձը։
Աշխատաժողովը բաց է մասնակցության համար։ Այն կհետաքրքրի դասախոսներին, որակի ապահովման մասնագետներին, կարիերայի կենտրոնների աշխատակիցներին, կրթության կառավարիչներին,  ուսանողներին։

The events dedicated to the 10th anniversary of the National Center for Professional Education Quality Assurance continues.
On June 14,2019, Armenian-Russian University will host a conference entitled “Reliable Qualifications Award”.
The conference aims to make sure that the qualifications of the student are met, the student’s success in that context, emphasize the role of the lecturer in organizing efficient training, encourage researchers to work and promote successful experience.
The agenda of the workshop will include the following: “Reliable qualifications awards”, “Student Progress Planning “, “What is Motivation of Learning “, and student involvement in the educational process.
The workshop is open to all. It is intended for the professors, quality assurance professionals, education managers and students.